A za všechno můžou…

… no Židi přeci, milý čtenáři, kdo jiný! Proto jsou taky arabské noviny plné takových kresbiček:
antisemitic

(Chceš-li toho viděti více, stačí zadat do Googlu „Arab antisemitic cartoon“. Uvidíš sám, co na Tebe vyleze z křoví.)

Poprvé jsem se s touto bizarní vírou setkal v taxíku v jednom bohatém arabském ropném státě. Jeli jsme z letiště do města po dálnici, a tu najednou kolo vlítlo do výmolu. Řidič se rozčílil a začal proklínati mizerný židovský asfalt.

Následujících asi dvacet minut pro mne představovalo školu života.

Na angličtině toho taxikáře sice bylo znáti, že nestudoval právě v Oxfordu, ale na domluvení to stačilo. Pro toho člověka byl „židovský asfalt“ stejně reálný pojem jako „italská káva“ nebo „japonské suši“. Samozřejmě, že v realitě tu silnici nestavěli Izraelci, ale nějaká západní firma s dělníky z Indie. Odvedli dobrou práci, protože výmolů bylo velmi málo. Ale v mysli toho člověka tu firmu z daleké Evropy samozřejmě ovládali Židi, kteří úmyslně a perfidně dodali špatný asfalt, ve kterém se tvoří výmoly. Jednak proto, aby na tom křivě vydělali, jednak proto, aby ponížili Araby a poškodili jejich auta. Nedalo se s tím diskutovati, prostě to byl fakt, asi jako, že sluníčko svítí.

To bylo první mé setkání s arabským antisemitismem, ale ne poslední. Za následující léta jsem vyslechl takové věci, že bys tomu nevěřil.

Jest to zajímavá věc. Arab je příjemný hostitel a když už vás pozve domů nebo na oběd, chová se strašně mile a vstřícně. Mám podezření, že hodně multikulturalistů si svoji lásku ku kebabové civilizaci vypěstovalo právě někde na návštěvě u jídla, kde voní pečené maso na hřebíčku a pije se káva s kardamomem. Veliká pohoda.

Ale v momentě, kdy se zeptáš na něco kontroverzního, třeba na Židy, celá iluze pohostinné kultury rázem zmizí. Místo toho máš pocit, žes právě propadl dírou ve vesmíru do nějakého alternativního světa, plného dementních převtělených nacistů.

Netýká se to jen primitivů. Vzdělanci jsou na tom snad ještě hůř. Podobně jako v předválečné Evropě, i arabské školy jsou skrz naskrz plné idiotského antisemitismu. Ty nejhorší bláboly, jako jsou Protokoly sionských mudrců, se tam berou jako literatura faktu. Uvedu jen pár příkladů ze své „praxe“.

Pamatuji si dodnes egyptského lékaře stomatologa, se kterým jsem jednou obědval. Měl perfektní oblek od Armaniho a dokonce usrkával víno, takže musel býti tak trochu rebel. Ale tentýž člověk pevně věřil, že Mossad posílá do Egypta vlaštovky a jiné tažné ptáky vybavené mikrokamerami, aby sledoval manévry egyptské armády „z ptačí perspektivy“. Nevím, jak si představoval, že ty ptáky navádějí právě k vojenským základnám.

Jiný pán, stavební inženýr z Kataru, mě zase seznámil s teorií (pro něj ale faktem), že Coca-Cola, Pepsi apod. odvádějí povinně nějaké peníze do Izraele. Dokonce mi vysvětlil, že PEPSI vlastně znamená „Pay Every Penny to Save Israel“. (Zdá se, že si to nemyslí sám, protože na to jsem našel odkaz. Firma Pepsi sice vznikla asi tak 50 let před vznikem státu Izrael, ale to nikomu nevadí.)

PEPSI problém se dočkal řešení. Bystří muslimové si totiž poradili a vynalezli Zamzam Colu, která je čistě mohamedánská a sionistům nic neodvádí. Poptávka vzrostla a tak dnes máme na trhu i Qibla Colu a Mecca Colu. Ty druhé dvě se vyrábějí v Británii a ve Francii, skvělé to vysvědčení. Jsou ovšem taky plné cukru, stejně jako pravá Pepsi, a tak si věřící zadělávají na cukrovku a otylost úplně stejně, jako kdyby pili slazené nápoje ze země Velkého Satana.

Řada jiných bludů je méně „neškodná“. Víra v to, že Židé unášejí děti a dělají z jejich krve macesy, je v muslimském světě široce rozšířená. Muslimské televize odvysílaly nedávno seriál Ash-Shatat, kde se podřezávání dítek bere jako hotová věc. (Šlo to i na jordánské televizi, a to si představujeme Jordánsko jako umírněný stát!)

Mezi muslimy jsou Židé univerzální zlosyni, protihráči Alláha, prokletý národ. Kontrolují všechno, ovládají všechno, za veškerou bídu Arábie můžou jen oni. Rozšířilo se to i do Pákistánu a podobných oblastí, kde živého Žida nikdo nikdy neviděl.

Nechápu, jak si zároveň Arabové mohou představovati, že proti takovým všemocným bytostem lze vůbec bojovati, natož pak primitivními raketkami odněkud z Gazy. Ale logiku v tom nehledej. To je jiný svět.


Drobná poznámka na závěr.

Pamatuješ, jak byl legendární Mohammad Abbás 8.ledna 2015 večer u Bohumila Klepetka? Díval jsem se na záznam. V jednu chvíli jej moderátor tlačil do kouta nějakými otázkami na to, jak vznikl ISIS a koho reprezentuje. A Abbás tam začal blekotati něco o Americe, a pak začal i se slovem „nebo Jesrai-„, což myslel Izrael, to jest totiž arabská výslovnost toho jména. Ano, takže za vznik a řádění ISIS může vlastně Izrael.

Máme my to ale štěstí, že máme v Čechách zcela bezproblémovou, racionální muslimskou komunitu, že?


Děkuji tímto Janě S., jejíž zájem o věc mne inspiroval k sepsání tohoto článku.

Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.
Reklamy
%d bloggers like this: