Jméno ďábla

Kdyby neexistoval, museli by si jej vymysleti. Kdo? Anders Breivik. Pro moderní multikulturalisty představuje Ďábla s nordickým kukučem.

Anders Breivik.

Ďáblův synek to nepochybně je, ale pro mnoho lidí začal hrát roli jakéhosi univerzálního obětního beránka, který ne že snímá, ale naopak symbolizuje všechny špatné stránky Západu. Co tím myslím? To, co teď popíšu, a co jsem už slyšel mockrát.

Člověk nadnese něco o islámském terorismu, a na to se dočká kvílení: „Ale my na Západě nejsme o nic lepší! Vždyť přeci Breivik, nevzpomínáš si na Breivika? Breiviiiiik!“

Z jednoho vyšinutého Nora se stal hlavní argument pro nestydatý kulturní relativismus. „Oni“ mají tisíce teroristů, „my“ máme Breivika, tudíž jsme „oba stejně vinni“. K takovým závěrům, milý čtenáři, tě může dovést pět let studia na některých fakultách. (Znám lepší způsoby, jak investovati čas a peníze.)

Argument jest veskrze slabomyslný, ale pozoruji, že mu občas propůjčují sluch i lidé, kteří by měli míti víc rozumu. Pojďme jej tedy logicky zdemolovati.

Žádná civilizace na světě nemá šanci udržeti na řetěze všechny svoje psychopaty. Jest jich mezi námi minimálně 1% populace a tu a tam musí některý se svými šílenými plány uspěti. Někdy je to lidožrout jako Andrej Čikatilo, někdy střelec jako Breivik. Ale podstatnou věcí je, že u nás na Západě obvykle tito vrahouni jednají na vlastní pěst a když se na ně přijde, celá společnost je odsoudí a vyvrhne ze svého středu. Buď skončí na popravišti, nebo někde v kobce. Norská kobka pro doživotní vězně, ve které Anders Breivik sedí, je dobře vytápěná a možná se tam i servíruje slušné jídlo, ale symbolika jest jasná – přestal jsi patřit mezi nás a naživu tě udržujeme jen proto, protože posledních padesát let už nemáme nervy na to, abychom tobě podobné jedince úředně věšeli.

Islámský svět, to jest jiná. Tamní psychopati vytvářejí džihádistické organizace a ty organizace jdou bezohledně za svým cílem – přes kupy mrtvol. Podívejte se na ISIS. Tisíce a tisíce Breiviků ze všech konců světa se tam shromáždily, aby si mohli zapodřezávat a zastřílet. Boko Haram v Nigérii je snad ještě horší, „horší“ v tom, že jde převážně o místní, kteří likvidují svoje bývalé sousedy. Tálibán, který lije žačkám kyselinu do tváře. Čečenci, kteří berou za rukojmí celé nemocnice a školy. Seznam jest dlouhý jako peklo samo.

Představ si, milý čtenáři, že by nějaký palestinský Breivik z Gazy „uspěl“ a zavraždil sedmdesát Židů. Jak by asi reagovala palestinská ulice? Já ti povím, jak by reagovala. Statisícové davy šílející radostí by tancovaly po ulicích, fotka vraha by zdobila každé okno, do domu jeho rodičů by proudily náklaďáky květin a snem dospívajících dívek by bylo stát se jeho ženou. Kdyby jej Izraelci zabili, museli by popel vysypati z letadla do moře (jak to učinili s Eichmannem), protože jinak by se i každá spálená kůstka stala předmětem horečného uctívání, coby svatá relikvie.

A to je v kostce celý ten civilizační rozdíl, který mnozí nechtějí vidět.

Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.
Reklamy
%d bloggers like this: