Migrační impotence

Tak nám Česká pozice, jinak poměrně čitelné periodikum, vydala článek s názvem „Imigrace: Potenciál, který zatím neumíme plně využít“. Jest to dobrý příklad toho, čemu říkám jednostranné intelektuální odzbrojení.

Autor Vít Kučík nepatří nějak viditelně k migračnímu průmyslu, takže hmotný zájem na propagaci imigrace asi mít nebude. Z jeho jiných článků je však patrné, že nejvíce se v politice bojí hrůzy „populismu“ a „národovectví“, a že mu to nasazuje dosti neprůhledné ideologické klapky. I v tomto článku na nás ušil několik kulišáren, které stojí za to si rozpitvati jednu po druhé.

1. Celková emocionalita. Dá se ilustrovati např. větou „Připlouvají na podivných a zubožených plavidlech, takže jich ročně několik stovek zahyne.“ Pravda, ale to jest jejich problém. Každá dospělá osoba ví, že vlézt na podivné a zubožené plavidlo a pokusit se jím překonat Středozemní moře je smrtelné riziko. Toto vypadá jako citové vydírání ve stylu „Podívej na ty ubožáky, co se topí jako koťata, jsi povinen je přijmout do své země!“ Ne, nejsem. Už jen proto, kolik dalších ubožáků to povzbudí k tomu, aby také zvedli kotvy. V Africe žije miliarda lidí v bídě, kolik jich asi tak máme přijmouti?

Vlézt na rezavou kocábku a vyrazit na moře, to znamená kandidaturu na Darwinovu cenu. Mám za to, že v Evropě už máme takových „darwinistů“ dost.

2. „… hledá systémové řešení imigračního problému. Ať bude jakékoliv, musí být v rámci celé Evropské unie, nikoli pouze Itálie.“ To má sice autor pravdu, ale tak napůl. Italští politici jsou mistři v odsouvání všech problémů, nejen imigračních, proto v Itálii vždy panoval bordel. Mnoho se toho nadává na Berlusconiho, ale ten byl za posledních 50 let snad jediným politikem Itálie, který občas nějaký problém opravdu řešil. Čili, milý čtenáři, čti: italská vláda ráda přehodí horký brambor dál, nejlíp někam severně od Alp, protože ji tyto nepříjemné problémy ruší od nekonečných hádek v parlamentu a tichého budování korupčních a protekčních sítí. Od nás se pak čeká, že budeme žehliti to, na co se v Římě vykašlali.

3. „přílivu imigrantů nelze technicky zabránit. Imigrace totiž není volbou, ale skutečností.“ Toto je asi nejhorší a nejjedovatější myšlenka článku. Asi jako když ovečce říkáte, že stejně pod ten nůž musí, že je to nevyhnutelné, tak ať se pěkně smíří s pánembohem (nebo Alláhem?) a moc nebečí. Klidně by mohli rozdávati tyhlety krásné nálepky:
resistance2

Jenže my nejsme ovečky, nebo jimi aspoň nemusíme být, pokud se nenecháme. Je spousta způsobů, jak imigrantům technicky zkomplikovat jejich cestu, aniž by se sahalo k drastickým či nelidským metodám. Podívej se na široké severoafrické pobřeží. Umím si naprosto dobře představiti, že taková egyptská vláda by kus pouštní pláže klidně pronajala na „sběrná zařízení“. Peněz mají v Egyptě málo, hladových krků hodně a to se počítá. No a pak? Připlul bys na vraku do Itálie a byl bys šupem poslán do takového zařízení, zpátky na africkou půdu, kde by se řešilo, zda jsi legitimní uprchlík nebo ekonomický migrant, a zda jsi nemohl najít azyl v X jiných bezpečných zemích, kterými jsi prošel. Vsaď se, že zájem by se snížil.

Celkově se v nás článek snaží vzbuditi dojem „migrační impotence“ – toho, že jde o jev zcela mimo naši kontrolu, vůči čemuž jsme bezmocní. Jenže to je proroctví, které se splňuje samo. Kdyby sis, čtenáři, každý den před zrcadlem říkal, že jsi impotent, tak brzy budeš. (Nedělej to!) V médiích to funguje stejně. Nedej na ně!

4. „Za příliv imigrantů z jihu do Evropy nemůže jeden či dva státy, ale to, že je jako celek považovaná za bohatou a bezpečnou.“ No jistě, zejména pak sociální systémy. Jenže když se sociální státy v Evropě zaváděly, tak se zaváděly ve stylu „Švédi sobě“, „Britové sobě“ atd. Žádný politik tehdy neříkal „budeme živiti a šatiti a léčiti každého, kdo sem zvládne přivandrovat“. To by se voliči hnedle vzbouřili. A tak se tato nežádoucí vlastnost zaváděla plíživě, přičemž první protestující hlasy byly exemplárně označeny za sprosté rasisty a ksenofóby a vyvrženi ze slušné společnosti. (To ještě nebyl Internet, takže málokdo tušil, že démonizovaná „ksenofóbie“ je v populaci většinový názor.) Nyní máme rok 2015 a pachatelé dobra nám podsouvají, že máme morální povinnost se postarat o armády totálně cizích lidí, a kdo o tom pochybuje, je nevýslovný Zloduch.

5. „Přistěhovalci tedy ve skutečnosti dotují rodilým Italům penze“ Klasický, superklasický trik, o kterém jsem psal už ve článku o migračním průmyslu. To se to počítá „průměrný přistěhovalec“, když to vezmeme stejně, jako když pejsek a kočička vařili dort! Najednou se hodí počítat českého inženýra a somálského pastevce koz za „dva migranty“, že? Jenže problém Itálie nespočívá v českých či polských či ruských inženýrech, kteří opravdu dotují rodilým Italům penze. Problém Itálie spočívá v somálských pasácích koz. To autor samozřejmě zcela přesně a jasně ví, ale úmyslně mlží jako mlžná komora.

6. Třešnička na závěr. Autor projevuje dojemnou péči o budoucnost naší civilizace, a o hrozbu, že „vyplýtváme energii na budování novodobých čínských zdí.“ Víš co, autore, ohlídat pořádně hranice, to je otázka pár bezpilotních letadel.

Já se daleko více obávám reálné možnosti, že budeme, podobně jako západní sociální státy, plýtvat penězi a energií na nevzdělatelné primitivy, kteří několik generací jen visí na sociálních dávkách, o zaměstnání nezavadili, zato se hodně množí. A také se obávám plýtvání energií, penězi a životy na snahu potlačovat džihád, který vždy radostně kvete tam, kde se usídlí komunita muslimů. Kolik asi stojí dozor, který musí francouzská či britská policie a tajná služba neustále provádět, aby Eiffelovka nebo Westminster neletěly do vzduchu?

Západní Evropa má za sebou už 40 let experimentů s dovozem muslimů. Žádný velký potenciál v sobě neukázali, pomineme-li potenciál k terorismu. To Sikhové a Hinduové jsou na tom jinak, ale těch se na kocábkách z Lybie moc nenachází.

Vítu Kučíkovi by stačilo podívat se na západní státy bez růžových brýlí, aby ihned věděl, jak je to s tím „potenciálem, který nedovedeme plně využít“.

Taky nedovedeme vařit ze švestek zlato, ale není to vina naší civilizace, je to dáno podstatou švestek, víte.


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.
Reklamy
%d bloggers like this: