Společný jmenovatel

Pamatuji si to jako malé dítě. Horko. Panelová škola. Bzučení much za oknem. Monotónní přednes soudružky učitelky. „Budeme hledat společný jmenovatel.“

Ta nuda! Vždycky jsem si přál býti někde jinde. (Ne u zubaře.) Počítací předměty jsem neměl v lásce. Ale k něčemu mi byly. Naučil jsem se najít společný jmenovatel.

To je umění, které mnohým uniklo! Asi byli na „matiku“ ještě slabší než já. Podívejme se na to: Boko Haram, Islámský stát, Al Kajdá, Hamás, saláfisté, Taliban, saúdská náboženská policie, íránští ajatolláhové, Muslimské bratrstvo. Tento seznam by mohl pokračovati na pár stran, protože není v islámském světě země, která by nebyla „požehnána“ aspoň dvěma-třemi takovými tlupami.

Jakýpak jest společný jmenovatel těchto jevů? Malá nápověda. Začíná na I a končí na SLÁM.

Vidí to prakticky každý. Ale politicky korektní šíbři začnou okamžitě trhat každého, kdo to řekne nahlas. Překročil tabu. O tom, že císař je nahý, se mluviti nesmí.

Přeju upřímně úspěch každému, kdo se odváží této tyranii politické korektnosti postaviti. Už jen proto, že nemám rád, když se shůry za černé prohlašuje, co je bílé. Konvičko, jste chlapák! Za padesát let Vám možná na Jihočeské univerzitě postaví sochu a nějaký budoucí nový rektor, který dneska tahá kačera, pod ní bude plácat nekonečné projevy o statečném obhájci demokracie v těžkých dobách temnot. To se to bude řečnit, až bude dobojováno.

To se to vždycky řeční.


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.
%d bloggers like this: