Saúdská Arábie, náš takzvaný spojenec (II)

Před pár dny zemřel saúdský král a úvodníky západních novin se rozplakaly. Ó, jakého spojence jsme ztratili! Jakého spojence?

Království Saúdské Arábie je spojencem jenom sobě samotnému.

Začněme u vlajky. Možná jest to malicherné, ale na symbolech záleží. Na vlajce Saúdské Arábie stojí vyznání víry a meč. To aby nikdo nepochyboval o metodách, kterými se tato víra brání a šíří.

S praktickým použitím meče se můžeme v Saúdské Arábii dodnes seznámiti na veřejných popravách (ne, úmyslně sem nedávám video, jest to jen textový odkaz). Džihádisté sami však dnes přešli na modernější západní technologie. Oblíbený je Kalašnikov, který se nezadře ani v pouštních podmínkách. Útočníci z 11.září použili pracovní ulamovací nože. Mimochodem, milý čtenáři, víš, že z těchto 19 „mladíků“ bylo 15 Saúdů? O tom se radši moc nemluví.

Hlavním stavebním kamenem Saúdské Arábie je wahhábismus, ta nejagresivnější a nejnenávistnější forma islámu, která na planetě koluje. Jeho zakladatel Muhammad ibn Abd al-Wahhab byl opravdový fanatik, který zasvětil svoji politickou kariéru tomu, aby očistil islám od nánosů pozdějších staletí. To znamenalo ničení budov a „model“ a znovuzavedení krutých trestů jako je ukamenování. V 18.století už byla totiž některá města v dnešní Saúdské Arábii tak pokroková, že trest ukamenování coby barbarský zrušila!

To al-Wahhab nemohl snésti. Zdařilo se mu, žel, uzavříti smlouvu o ochraně se šlechticem z rodu Saúdů a v následujících desetiletích společnými silami „uspěli“ v tom, že zatáhli Arabský poloostrov z 18.století zpátky do 7.století, jak by se to prorokovi jistě líbilo.

Islám ve své čisté formě nikdy nedosáhl hospodářského úspěchu a wahhábovská Arábie byla nesmírně chudý kraj. Pak však začaly ze země tryskati černé petrodolary a Saúdové měli najednou spoustu nezaslouženého bohatství. Co s ním začali podporovati? Inu, vývoz wahhábismu do světa. Za posledních 20 let utratili na 100 miliard dolarů za to, aby wahhábismem infikovali oblasti, které se mezitím odklonily od fundamentalismu. Podařilo se jim téměř zničiti původní tolerantnější formu súfismu, která kdysi dominovala Pákistánu. Dnes je Pákistán talibanská žumpa a podobný proces se odehrává v Indonésii, v Afghánistánu, v Alžírsku… Co hůř pro nás – klerici placení saúdskými penězi šíří jed v evropských mešitách, od Bosny až po Londýn a Čečnu.

Leč nejde jen o kazatele. Saúdské peníze korumpují západní politiky a mezi teroristy všeho druhu tvoří mladí Saúdi dominantní etnickou skupinu. Takového „spojence“ nám byl čert dlužen!

Mám radost z toho, že ceny ropy padají. Snad se jednoho dne naše civilizace naučí získávati energii jinak než pálením ropy. Pak Saúdská Arábie upadne zpět do svého přirozeného středověku a vrátí se k jízdě na velbloudech. Už aby to bylo, zbytek lidstva se nemůže dočkati.


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.
Reklamy
%d bloggers like this: