Vývozci terorismu

Kdo? Přece Palestina, ten pseudo-stát tak drahý moderním levičákům.

Zde na západě je Palestina strašlivě v kurzu. Skoro všichni, kdo stojí nalevo od politického středu, se vyžívají v podpoře Palestiny. Okupace, sionisti a tak dále. Politici se tím chtějí zalíbiti muslimům, protože jejich hlasy se ve volbách počítají. Profesionální naivkové z různých politických hnutí vidí v konfliktu Izraele s místními Araby zápas Dobra a Zla. K tomu silně přispívá televizní propaganda hnutí Fatáh a Hamás, kterou nekriticky přebrala nejedna západní televize.

Česká republika je zatím solidním příznivcem Izraele, také proto, že nám za minulého režimu nutili Palestinu horem-dolem, a toto byla přirozená reakce. Leč i u nás se již objevují pro-palestinské hlasy, například Sadí Šanáh, výrazný člen strany Zelených. Jelikož jest mladý, fotogenický a mluví běžnou češtinou, má naději státi se neoficiálním mluvčím muslimů u nás. Asi i jim dochází, že se nemohou nechat v médiích navždy zastupovat Mohammadem Abbásem a jemu podobnými typy.

Milý čtenáři, myslím si, že navazovat bližší kontakty s Palestinci kvůli jednomu hladce oholenému Zelenému by byla závažná chyba.

V následující úvaze úmyslně ponechám stranou celý ten předlouhý izraelsko-arabský konflikt a soustředím se jen na zájmy České republiky. Nemáme povinnost být morálním arbitrem všech konfliktů na světě, ani říditi svoji zahraniční politiku ve vzdálených regionech podle toho, o kom si myslíme, že je víc v právu. Naše zahraniční politika musí bráti v úvahu zájmy ČR, a to racionálním přístupem typu „má dáti – dal“.

Takže: co by měla Česká republika z toho, že by vycházela vstříc Palestincům? Odpověď: nic dobrého.

S Izraelci se dá obchodovat a stýkat na solidní úrovni. Jest to vyspělá ekonomika, která má mnoho technických, vědeckých, medicínských i průmyslových produktů ku vzájemné výměně. Usadili se na poušti a dokázali ji zazelenit. Ačkoliv je jich méně než Čechů, mají vlastní vesmírný program. Na kulturní a obchodní výměně s nimi nebudeme tratit.

V čem světově vynikají Palestinci? Jedině v terorismu.

Tak jako Čína vyváží hedvábí a Kostarika banány, tak vyvážejí Palestinci terorismus. Terorismus jest tím jediným, v čem představují světovou špičku, ve všem ostatním jsou silně podprůměrní. Je to právě rok, co se palestinský diplomat v ČR sám vyhodil do vzduchu, když neopatrně zacházel s vydlabanou knihou, v níž byl pekelný stroj. Následná policejní prohlídka odhalila v jeho vile celý sklad zbraní. Taková drzost!

Jediné, co se můžeme naučit od těchto násilníků, je kutilská výroba bomb na mrzačení lidí. Nevím o tom, že by česká ekonomika toto know-how potřebovala ke svému rozkvětu. Mít tyto šílence za „přátele“ je za trest. Hle, oslava na palestinské univerzitě. Nevypadá to jako náš majáles, že?

hamas

Děkuji, nechci! Až se hodnověrně vzdáte terorismu a přijmete pro své konflikty metody Gándhího, možná vás začnu poslouchati. To ale asi dřív peklo zmrzne, než aby se palestinští vousáči vzdali svých kukel a zbraní.

A do té doby by si s nimi neměla naše vlast nic začínati. Vlkodlaka si taky nezvete domů na večeři. Mohlo by se mu tam zalíbit natrvalo.


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.
Reklamy
%d bloggers like this: