Sikhové, Hinduové a Muslimové

V některých dalších dílech svého blogování budu rozvíjeti myšlenku, že islám působí negativně na rozvoj lidské společnosti. Chtělo by to podložiti fakty, že. Začněme tedy jedním pozorováním z Velké Británie.

Za časů, kdy panoval komunismus, se několikrát stalo, že jeden a tentýž národ byl rozdělen na komunistickou a „západní“ část. Stalo se to v Německu, stalo se to v Korei a stalo se to v Číně. (Taky se to stalo ve Vietnamu, ale ten se nám jako příklad moc nehodí, protože v 15 let trvající válce na tom budou obě strany bídně).

Kdykoliv se tak stalo, brzy se ukázalo, že komunistická země hospodářsky upadá, zatímco ta kapitalistická roste. Lidé, kteří mohli, zoufale prchali z jedné strany na druhou, dokonce i přes minová pole a kulomety. Opačným směrem se neobtěžoval téměř nikdo, leda sem-tam nějaký ojedinělý ideologický fanatik. Po pár desítkách let bylo patrné, kam který systém vede. Kontrast mezi mrakodrapy na jedné straně a opadávajícími paneláky na straně druhé byl prostě nepřehlédnutelný. Přitom obě země začaly jako jeden národ, s toutéž kulturou a potenciálem. Za to, jak se vyvíjely dál, mohlo jen rozdílné politické zřízení.

Dneska už máš jenom jeden takový živý příklad, kterým je Severní a Jižní Korea. (Čína dávno opustila řízenou ekonomiku a zavedla soukromé podnikání.) Když se na ně podíváš v noci z vesmíru, vidíš ten rozdíl na první pohled.

Milý čtenáři, to černé mezi Čínou a Jižní Koreou, to není moře s pár ostrůvky. To je Severní Korea, která po letech dotáhla společnost „dělníků a rolníků“ tak daleko, že si běžný Korejec musí svítiti svíčkou nebo snad kravským trusem. Hned za hranicí přitom začíná bohatá Jižní Korea, jeden z nejblahobytnějších států světa.

north-south-korea

Podobného přirozeného experimentu jsme se dočkali, když v 70.letech začali do Velké Británie migrovat obyvatelé indického poloostrova. Dílem to byli Sikhové, dílem Hindové a dílem muslimové.

Z hlediska západního obyvatele vypadají všichni „stejně“ – snědí, tmavoocí, oblečení exoticky, jako by vypadli z orientální pohádky. Takhle nějak vypadá, milý příteli, typický Sikh. Turban, vousy, splývavé oblečení. Mnoho nevzdělanců si jej může splést s muslimem.

sikh

Jenže co se nestalo! Zatímco britští Sikhové a Hindové se rychle vypracovali na zámožnou a vzdělanou vrstvu, která nemívá potíže se zákonem, muslimové vytvořili ghetta, kde málokdo má práci, kde vrcholem kariéry bývá prodávat čočku a kebaby na tržišti a kde mladí muži kšeftují s drogami. Bohaté bývají jenom jejich trestní rejstříky.

Nevěříš mi? Nalistuj si tuto podrobnou zprávu (PDF) a konkrétně stranu číslo 208 (která je 224tá v celém dokumentu, asi to číslování je posunuto). Tam se rozebírá, jak vypadá bohatství britských domácností podle toho, ke které víře dotyční patří. Kdyby se ti to nechtělo hledat, tak tady to máš:

  • Sikhové – 229 000 liber na domácnost (víc než rodilí Britové!)
  • křesťané – 223 000 liber na domácnost
  • Hindové – 206 000 liber na domácnost
  • muslimové – 42 000 liber na domácnost (pětina toho, co činí britský průměr!)

Čímpak to asi bude, milý čtenáři, že se muslimové mají tak bídně?

Multi-kulti organizace z toho samozřejmě viní „rasismus“, univerzálního strašáka dnešní doby. Jenže to jest na hlavu padlé. Běžný bílý rasista je blb s vyholenou hlavou a „jemné“ rozdíly mezi Sikhem a Pákistáncem mu nepochybně unikají. Oba vidí jako tmavé přivandrovalce a bude jimi pohrdati stejně. A vskutku, když zpovídáte britské Sikhy a Hindy, stěžují si na to, že občas jsou vystaveni verbálním útokům nebo snad i plivnutí, jak už to chodí.

Přes tuto nevůli si dokázali Sikhové a Hindové vybudovati během jediné generace solidní středostavovské existence, požívají stejného blahobytu jako střední třída bílých Britů a policie jim nemusí věnovat pozornost.

Zato muslimové dopadli v tomto srovnání bídně, jejich chudé čtvrti jsou jen otiskem chudých čtvrtí v Karáčí nebo Quettě a zdá se, jako by je všechny vymoženosti moderního života minuly. Jako by si nesli v hlavách patnácté století.

Četl jsem někde prozíravé tvrzení, které prý pronesla nějaká úspěšná Pákistánka v Británii. Nevím, zda to byla baronesa Warsi nebo někdo jiný. Znělo takto:

„You can get a man out of Pakistan but you can not get Pakistan out of man.“

Nejspíš měla pravdu. Kdo jiný než ona by už měl vědět, jak to je. Společně s Pákistánem se do Británie nastěhoval i středověk, který cení své násilné a primitivní zuby. Tak jako u sebe doma.

Chtělo by se říci: „God save the Queen.“


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.
Reklamy
%d bloggers like this: