Islám nemá nic společného s islámem

Otřepané stereotypy o tom, že terorismus, násilí a džihád nemají nic společného s islámem, už lezou evropské veřejnosti krkem.

Nesoulad mezi nestravitelnými řečmi politiků, sociologů a novinářů a drsnou realitou nemůže uniknout nikomu, leda snad naprostému hlupáčkovi nebo někomu, kdo je placen za to, aby mu to nedocházelo. Tím myslím různé multikulturní a migrační organizace, které z přívalu muslimů žijí. Normální člověk otevře noviny a vidí, že půlka zpravodajství z ciziny je o džihádu. Nigérie, Sýrie, Afghánistán, Lybie a teď už i Evropa. Nemine boží den, aby něco neletělo do vzduchu nebo někdo nebyl rozstřílen ve jménu Alláha milosrdného a slitovného. Leč šíbři jako jest mladý Dienstbier nám budou neochvějně do očí tvrditi, že to nemá nic společného s islámem.

Někdy si opravdu říkám, za co nás ta politicko-kulturní fronta považuje. Jsou opravdu tak pyšní, aby si mysleli, že mohou hlásat zjevné pitomosti a že jim to někdo „tam dole“ bude věřit?

Zajdi, milý čtenáři, na jakékoliv anglické, francouzské či německé noviny, které mají svoje stránky a které ještě vůbec povolují komentáře čtenářů. Pokud umíš ony jazyky aspoň trochu, brzy zjistíš, že tyto komentáře z lidu jsou plné posměchu na adresu politicky korektních nesmyslů. A bizarní tvrzení „Nemá to nic společného s islámem“ je na fackovacím žebříčku nejvýše. Kdykoliv se někdo „naveze“ do této pochybné věty, sesbírá stovky až tisíce kladných hlasů od ostatních čtenářů.

Proč si toho nevšimne nějaký politik?

Nebudu ale lamentovati. Hlasy milionů naštvaných občanů EU, kterým se do očí bezostyšně lže, leží na ulici. Dříve či později je někdo sebere. Nevím, zda se mi ten někdo bude líbiti, ale co naděláš, to jsou dějiny.

Na veselejší notu – do nesmyslného plácání o tom, že nic nemá nic společného s islámem, se navezl i legendární anglický řečník jménem Pat Condell. Na jeho videa stojí za to se podívati. Abys měl představu, o jakého frajera jde: na úvodní stránce o sobě píše:

„Hi, I’m Pat Condell.I don’t respect your beliefs and I don’t care if you’re offended. Cheers.“

To je panečku chlap! Chtěl bych jej poplácati po ramenou.

Milý čtenáři, podívej se na jeho poslední video, které vyšlo před týdnem a jmenuje se „Nothing to do with islam“. Má to jen čtyři minuty, dají se tam zapnout titulky (i české) a budeš se u něj káceti smíchy.

Nothing to do with islam (neumím to sem vložiti pořádně. Odkaz vede na video na YouTube).

Takových kurážných lidí bychom potřebovali v Evropě víc! A hlavně v politice.


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.
Reklamy
%d bloggers like this: