O tom, zda potřebujeme pracovní sílu

Často otevřu nějaké západní noviny, ale třeba i naše, a vidím tam něco jako:

„Ekonom profesor doktor Chytrý prohlašuje, že bez imigrace nebudeme mít pracovní sílu a naše ekonomika se zhroutí. A taky navíc vymřeme a vůbec. Je statisticky dokázáno, že průměrný migrant je do státní kasy přínosem ve výši 45 Euro ročně. Tak už, Evropane, drž tu svoji ksenofóbní tlamu, když mudrc promluvil.“

Milý čtenáři, to jest naprostý nesmysl. Průměrný migrant, to je osoba, která neexistuje.

Kdyby nějaký doktor-výživář napsal článek „Jídlo je zdravé, tak ho jezte co nejvíc“, tak by ho zaslouženě odvezli do Bohnic. Jest přeci rozdíl, jestli se cpeš salátem nebo bůčkem. O „jídle“ všeobecně se nedá nic říci. Vždy záleží na tom, jaké je to jídlo, a také následky to má různé. Po některém jídle ti bude dobře, po jiném budeš objímat bílý porcelán. A přehánět se to taky nemá, jinak člověk ztloustne ze všeho.

Tak stejně je to s migranty. Jest přeci rozdíl, přesídlí-li do tvé země milion Finů nebo milion Somálců. Ti první jsou vzdělaní, kulturně kompatibilní a budeš je potkávat v nemocnicích jako doktory, v továrnách jako inženýry a tak podobně. Většina Somálců neumí psát ani svým vlastním jazykem, natož tvým. Doma se učili plést koberce nebo lovit ryby z člunu. Když dorazí, jsou už příliš staří na to, aby mohli něco pořádného vystudovati. Co tak asi můžou dělat? Leda nejhrubší manuální práce. A navíc jsou ze země, kde vládne tvrdý islám. Dneska už se snad smí říci, že je to bezpečnostní riziko.

Podle toho, co jsem viděl na Západě, jsou migranti z arabského světa a z Pákistánu čisté finanční břemeno. Kdo je započítá do jedné skupiny s pracovitými Poláky nebo vzdělanými Čechy a pak se tváří, že průměr vyšel dobře – to je sprostý podvodník a chce tě obelhat.

Západní Evropa má veliký problém s nezaměstnaností mladých. Leckterý vysokoškolák nenajde práci a ve třicíti letech věku bydlí stále ještě u maminky. Neposmívám se, protože bez práce jest ekonomické osamostatnění nemožné. A v této situaci nás mají spasit negramotní migranti z třetího světa? Jak si to asi ti chytráci v novinách představují? Že Ahmed, který sotva dorazil na rezavém člunu, se za deset let vyškolí na neurochirurga? Nedělejte si ze mě legraci, vážení.

V dnešní době se čím dál víc těžké práce svěřuje strojům a robotům. Někdy v šedesátých letech opravdu Němci a Francouzi potřebovali „gastarbeitery“, protože spousta věcí se dělala ručně. Ale to už je padesát let! Padesát let nepřetržitého technického a vědeckého vývoje. Doba se změnila, dneska jsou tito lidé dobří leda k tomu, aby brali dávky a volili multikulturní strany. A sem-tam někdo z nich odejde dělat džihád do Sýrie nebo vystřílí redakci.

Ne, milý čtenáři, o toto opravdu nestojím. Poučme se z chyb, které udělali na Západě, a nepřipusťme, abychom se jednou ocitli ve stejné bídě. Ještě je čas, ale musíme to dát jasně najevo svým politikům.


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.
Reklamy
%d bloggers like this: