Saúdská Arábie, náš takzvaný spojenec (I)

Milý čtenáři, za devatero lesy, devatero horami leží pouštní království Saúdská Arábie. Je to podivuhodné místo, mentalitou hluboko ve středověku.

Napíšu o Saúdské Arábii více příspěvků, ale začal bych tímto. Reportéři ze saúdského televizního kanálu IQRA se vyptávali lidí na ulici, zda by si potřásli rukou se Židem. A takhle to dopadlo:

MEMRI – Public Attitudes Towards Jews

Pokud se ti to nechce otevírati, o dost jsi přišel. Je tam třeba: „Allah’s wrath is upon them, as the Koran says. Allah’s wrath is upon them and they all stray from the path of righteousness. They are the filthiest people on the face of this earth…“

Abys to věděl, milý čtenáři, MEMRI je izraelský institut, který se specializuje na monitoring blízkovýchodních veřejnoprávních médií a „loví“ z nich extremismus, který si u nás zatím ani nedovedeme představiti. Jistě ve svém zpravodajství nejsou neutrální, ber je tedy s rezervou. Ale po tom, co jsem se deset let pracovně stýkal s Araby a poslouchal jejich názory na Židy, mi ta příšerná prohlášení nahoře přijdou docela uvěřitelná.

Bývaly časy, kdy na saúdském vízu bylo docela drze a veřejně napsáno, že Židům je do království zakázán vstup. Ne Izraelcům, všem Židům („Jews“). Zda se to dodržovalo, kdo ví. Není to zas tak dávno (deset let). Pátral jsem, zda-li to ještě platí a na Internetu našel různé protichůdné informace. Dalo se z nich usouditi, že pokud si s sebou jako Žid nepovezete žádné náboženské předměty, budete civilně oděn a nebude poznati, že jste Žid, tak že vás nechají být.

Tolik pro dnešek ze svaté země islámu, kde přísní věřící střeží Mekku a odkaz Mohammadův. Kdy k nim asi dorazí 21.století?


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.
Reklamy
%d bloggers like this: