Mlčeti zlato

Munib Alráwí tohle pěkné české přísloví asi nezná, nebo se jím nehodlá říditi. Vystoupil v médiích a řekl toto, cituji:

„Antiislamisté si teď musí pogratulovat za to, že dostali další vítr do plachet. Podle nás jsou to ale lidé stejného smýšlení jako ti, kteří útočili v Paříži, jen svou zlovůli dávají najevo jinak. Přitom by si ale mohli navzájem podat ruce.“

Vřelý dík, Munibe Alráwí. Ač tě nemiluji, nahrál jsi mi na smeč, a to hned podvakráte. V lawn tennisu by se tomu řeklo dvojchyba.


První věc: ten výrok o tom, že antiislamisté by si s útočníky mohli podat ruce. Nádherně ilustruje přesně tu islámskou mentalitu, která k vraždění vedla. Kritik islámu stojí na stejné úrovni jako masový vrah. Kreslit karikatury a posmívat se svátostem stojí na stejné úrovni jako vraždění či válečné akty. Ano, toť přesně podstata problému, který lidstvo s islámem má.

Druhá věc: další vítr do plachet. Kdo posílá vítr do plachet skeptikům a odpůrcům islámu? No přeci tvoji souvěrci, Munibe Alráwí. To oni střílejí, podřezávají, upalují, škrtí, usekávají hlavy a vyhazují do vzduchu ve jménu Alláha. Neustále, bez oddechu a spočinutí. V Nigérii, Mali, Lybii, Egyptě, Libanonu, Gaze, Sýrii, Iráku, Íránu, Pakistánu, Afghánistánu, a teď bohužel i na našem kontinentě.

Munibe Alráwí, ty buď vděčen svému zlému bohu za to, že západní média neinformují o islámském krveprolití ani zdaleka tak často, jak by měla. Kdyby to totiž měla dělat poctivě, musel by na tyto hrozné zprávy existovati separátní televizní kanál a noviny by musely každý den vycházeti se zvláštní osmistránkovou přílohou. To se nestane, ne kvůli nějakému spiknutí, ale protože je to již nudná, očekávaná a všední věc. Sluníčko vyšlo, sluníčko zašlo, ptáčci zpívali a dalších tisíc lidí po celém světě dodýchalo v kaluži vlastní krve – ve jménu Alláha milosrdného, slitovného. Jenže noviny musejí publikovat něco nového, toto by byla po pár dnech už stará vesta a čtenář by se nudil. Nenudí se jen tehdy, když se to stane blízko u něj, nebo když je útok mimořádně „povedený“. Jako teď v Paříži.


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.

Reklamy
%d bloggers like this: