Pár slov na úvod

Milý čtenáři,

nacházíš se na stránkách, které se zabývají těmi nejtíživějšími tématy. Bývá to tak, že o nejtíživějších tématech se moc nemluví – a když, tak jsou velmi kontroverzní a vyvolávají mezi lidmi mnoho, mnoho zlé krve.

V Evropě roku 2015 je nejtíživějším tématem imigrace a islám. A těmto tématům se budu věnovat.

Zvolil jsem si jméno Ibn Warraq, neboť to je jméno, které už po tisíc let přijímají kritici islámu. Není to náboženství, které by opozici neslo s nadhledem, takže ti, kdo se proti němu vysloví, se málokdy podepisují svým jménem. Nejde jen o ně samotné, ale i o jejich rodiny.

Pod pseudonymem Ibn Warraq psala již řada skutečných myslitelů. I v naší době je jeden význačný kritik islámu činný právě pod jménem Ibn Warraq. Nemohu si dělati žádných nadějí, že dosáhnu stejné úrovně jako on. Svůj blog však budu orientovat na čtenáře, který myslí, a pokusím se nikdy se nezpronevěřit třem zásadám:

– otevřené mysli,

– intelektuálnímu přístupu,

– upřímnému náhledu na problémy tak, jak je vidím.

Možná jsi sem, milý čtenáři, nepřišel ze zvědavosti nebo kvůli tomu, že bys se mnou souhlasil. Třeba ve své mysli patříš k opačnému táboru. Třeba pracuješ pro organizaci, která se „lovem na islamofoby“ zabývá. Třeba chceš napsat na toto téma rešerši, esej nebo ročníkovou práci. Třeba jsi český muslim a dráždí Tě osoby, které nemají úctu k islámu.

I s Tebou počítám. Nemyslím, že bych Tě dokázal přesvědčit o opaku. Ale odejdeš-li odsud zadumán a přemítavý, budu rád.

Milý čtenáři, ještě jedna věc. Na tomto blogu jsem zatím rozhodnut nepovolit komentáře. Není to proto, že bych Tě chtěl cenzurovat, ale proto, že mě známí, kteří se vyznají v počítačích, poučili, že to s sebou nese jakési technické riziko. Pokud se tento zádrhel podaří vyřešiti, pak komentáře přijdou. Dokud ne, dotud ne.

Tvůj

Ibn Warraq


Milý čtenáři, pokud bys chtěl dostávati e-mailem upozornění, že vyšel nový článek, zajdi doprava nahoru. Najdeš tam nápis „Sleduj novinky e-mailem“. Tam vlož adresu a klikni na Sleduj. Dá se to vždy zase zrušit.

Reklamy
%d bloggers like this: